سامسونگ به دنبال عرضه باتری‌های گرافنی برای گوشی‌های هوشمند در دو سال آینده است

هنگامیکه سامسونگ فناوری باتری‌های گرافنی را برای افزایش عمر باتری‌های لیتیوم-یونی معرفی کرد، علی‌رغم آنکه هزینه‌های نجومی، تولید انبوه آن‌ را غیرممکن می‌ساخت، به دلیل نوآوری به‌کار برده شده در آن، مورد تحسین و استقبال عموم قرار گرفت.

به گفته ایوان بلس[1]، این غول کره‌ای در آستانه رونمایی از ابزاری با باتری گرافنی در سال آینده و یا سال 2021 میلادی قرار دارد.

 

گرافن به عنوان یک ماده بسیار رسانا و الاستیک، از زمان کشف آن در سال 2004، به عنوان جایگزینی برای باتری‌های لیتیوم-یونی مورد توجه قرار گرفته است. این ماده فرمی از کربن است که می‌تواند در باتری‌های فشرده کوچکتر و باریکتر، با ظرفیت بالا مورد استفاده قرار گیرد. سرعت شارژ بالاتر و توان مصرفی آن، بدون تغییر محسوس در دمای سطح، از ویژگی‌های دیگر این باتری به‌شمار می‌رود.

با این حال همانند تمامی فناوری‌های نوین، باتری‌های گرافنی بسیار گران قیمت هستند. بلس در این‌باره می‌گوید: برای اینکه سامسونگ به یک محصول واقعی دست پیدا کند، این شرکت نیاز دارد تا در زمینه افزایش ظرفیت‌ها وکاهش هزینه‌های تولید، کار کند. اما جای تعجب نیست اگر این تلفن‌ها را قبل از ارائه ابزار Bixby home و بازی Half-life 3 مشاهده کنیم.

[1] Evan Blass

محصولات مرتبط

فهرست