شرکت فِرست گرافن در زمینه ترموپلاستیک‌های تقویت شده با گرافن، با دانشگاه وارویک همکاری می‌کند

شرکت فِرست گرافن از همکاری با دانشگاه وارویک در ارتباط با بررسی پتانسیل‌های گرافن در سامانه‌های ترموپلاستیک خبر داد.

شرکت فِرست گرافن با گروه تولیدی دانشگاه وارویک (WMG[1])، تحت عنوان طرح بورس تحصیلات تکمیلی این دانشگاه همکاری می‌کند. گروه WMG در رابطه با همکاری دانشگاه‌ها با بخش‌های خصوصی و دولتی الگوی موفقی را ایجاد کرده و با شرکای صنعتی برجسته جهان همچون Jaguar Land Rover، که گروه تحقیقاتی پیشرفته خود را در محوطه پردیس دانشگاهی WMG قرار داده‌اند، پیوندهای بسیار محکمی برقرار کرده است.

این شرکت با پروفسور تونی مک‌نالی[2]، که تیمش توانایی ثابت شده‌ای در ترکیب نانو مواد از جمله نانولوله‌های کربنی و گرافن در سامانه‌های توده‌ای پلیمری را دارد، همکاری خواهد کرد. شرکت فِرست گرافن متعهد به تامین بودجه برای دانشجویان دکتری است و همچنین به مدت 5/3 سال پشتیبانی مواد و تجهیزات را بر عهده خواهد داشت.

استفاده از گرافن به عنوان ماده افزودنی در ترموپلاستیک‌ها باعث بهبود خواصی نظیر خواص مکانیکی، حرارتی، الکتریکی و همچنین مقاومت آن در برابر آتش، مواد شیمیایی و عبور گاز خواهد شد. این کار پتانسیل حرکت پلیمرهای ارزان قیمت مانند پلی‌اُلفین‌ها و پلی‌آمیدها به سمت راس هرم عملکردی پلاستیک‌ها را فراهم می‌کند و ارزش افزوده جدیدی برای تولیدکنندگان پلاستیک ایجاد خواهد کرد. این پتانسیل‌ها شامل کاربردهای بالقوه برای این پلاستیک‌های مهندسی پیشرفته در سبک‌سازی خودروها، صنایع هوایی و همچنین ارائه نسل جدیدی از پلاستیک‌های مقاوم در برابر آتش با عملکرد بالا در حمل و نقل، انبوه‌سازی و صنایع نفت و گاز می‌شود.

این پروژه با ترکیب توانایی‌های گروه WMG و عملکرد عالی شرکت فِرست گرافن در تولید و فرآورش گرافن، به بررسی و بهینه‌سازی تاثیر شیمی سطح، استفاده از مواد افزودنی و فناوری‌های بهینه مخلوط کردن در جهت دستیابی به پیشرفت‌های ارزشمند در خواص ترموپلاستیک‌ها می‌پردازد. کریگ مک‌گاکین[3]، مدیرعامل فِرست گرافن، می‌گوید:”ما خرسندیم تا این همکاری را اعلام کنیم. این امر نشان‌دهنده تمایل ما به جهانی سازی محصولات پیشرفته گرافنی است. ما می‌دانیم که WMG دارای تخصص جهانی در این زمینه است و از این رو خوشحالیم که به سرمایه‌گذاری‌های مشترک در انگلستان ادامه دهیم.”

پروفسور تونی مک‌نالی، استاد زمینه نانوکامپوزیت‌ها و مدیر انستیتو بین‌المللی تولید این مواد (IINM[4]) در WMG گفت:”بسیار خرسندم که با شرکت فِرست گرافن همکاری می‌کنم. من مشتاقانه منتظر همکاری با تیم تحقیقاتی آن‌ها در این پروژه هستم که منافع حقیقی زیادی در استفاده صنعتی از مواد ترموپلاستیک در طیف وسیعی از کاربردهای دنیای واقعی را به دنبال خواهد داشت.”

 

منبع: First Graphene

[1] Warwick Manufacturing Group

[2] Tony McNally

[3] Craig McGuckin

[4] International Institute for Nanocomposites Manufacturing

محصولات مرتبط

فهرست